Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je neděle 13. června 2021 ♦ svátek slaví Antonín ♦ do začátku tábora zbývá 28 dní ♦


Spolek Terénní berušky z. s.

Milí kamarádi a táboroví přátelé!

18. listopadu 2018 se na našem facebooku objevila zpráva s poněkud záhadným dovětkem: „Poprvé na vlastní triko, podruhé v Žirovnici. V druhé půlce července, se známou partou (a několika nováčky, kteří vám nejsou neznámí), s novou CTH…“. Co to mělo znamenat?!

Už dlouho jsme přemýšleli o založení spolku. Nebylo to z důvodů nespokojenosti s naším provozovatelem, ale chtěli jsme posílit identitu party, které táborové děti v roce 2006 vybraly jméno Terénní berušky. Přišlo nám škoda mít značku s tradicí, která nemá žádnou právní subjektivitu, ale na to, že bychom pořádali tábor se vším všudy, včetně zajištění celého hospodaření, kuchyně, zdrávky jsme si netroufali. Nejspíš by toto téma opět, jak bylo po několik let obvyklé, vyšumělo a zabývali bychom se pro tábory důležitějšími věcmi, ale v tu chvíli se do věci vložily Okolnosti. Na konci tábora v roce 2018 jsme se dozvěděli, že Červený kříž už s námi na dalším táboře nechce spolupracovat. Bylo to pro nás nečekané, ale stmelilo nás to. Hned po táboře jsme se sešli a i když bylo na stole nejprve několik variant, jedno bylo jasné hned. Chceme pokračovat a dělat tábory dál. A tak vznikl spolek Terénní berušky z.s.

Název subjektu:
Terénní Berušky z. s.
IČO:
077 57 981
Číslo účtu spolku:
2401576261/2010
Den zápisu:
23. ledna 2019
Sídlo:
Východní 1265, Poděbrady III, 290 01 Poděbrady
Výpis z veřejného rejstříku:
Odkaz do veřejného rejstříku na or.justice.cz
Malá rada:
E-mail:
Webové stránky:
www.terenniberusky.cz To jsou tyhle stránky, kde právě jste.
Členství
Členství ve spolku je dvou typů: aktivní a čestné. Mimo práva a povinnosti, které uvádějí stanovy, mohou členové spolku požívat další výhody např. snížené ceny za své děti na táboře, sníženou věkovou hranici dětí nebo menší poplatek za navštívení tábora.
Dokumenty spolku
  • Stanovy spolku byly slavnostně pokřtěné 23.3. 2019. Pokřtil je Roman Schulz, který stál u zrodu naší party a všechny nás ovlivnil.
  • Elektronická přihláška do spolku je tady a papírová je pak ke stažení tady. Preferujeme elektronickou přihlášku, ale pokud máte radši papírovou formu, tak ji zašlete na sídlo spolku nebo osobně předejte komukoliv z Malé rady. Přihláška je přijata až po schválení statutárním orgánem spolku. Případné příspěvky posílejte až v okamžiku, že o tom budete informováni.

Honza
Terénní berušky v roce 2020 darem podpořily následující společnosti: Milko Polabské mlékárny a.s.  Tesco Brandýs nad Labem  Centropen  Metrostav a. s.  Metrostav stavebniny, s.r.o.  Děkujeme!
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"