Ternn beruky logo Instagram logo Facebook
♦ Dnes je neděle 13. června 2021 ♦ svátek slaví Antonín ♦ do začátku tábora zbývá 28 dní ♦


Stránky Boba & Toma

„Ahoj Bobe! Ahoj Tome! Ahoj! Ahoj! Ahoj!“

Tak tohle byla první slova, která zazněla poprvé o jednom pohodovém poledním klidu v roce 2001. V tu chvíli asi nikdo z nás netušil, že síla těchto slov se rozjede do celého tábora s takovou intenzitou, že jsme se s Bobem a Tomem sešli i každý následující den a díky velkému ohlasu každý další tábor.

Tenkrát jsme se chtěli hlavně pobavit, a tak jsme vytvořili fiktivní rádio Bob a Tom. Díky hudbě, kterou jsme měli k dispozici, díky vtipu a skvělým nápadům nás to opravdu chytlo. Bylo to neskutečné a spontánní. Naše vysílání do táborového éteru vzbudilo obrovský zájem. Od prvních slov do „rozhlasového mikrofonu“ se začali shromažďovat naši posluchači a mnohdy vytvořili nezapomenutelnou atmosféru, kterou dnes můžete znát třeba z našich diskoték. Přitažlivým programem rádia se bavili všichni, kteří byli nejen v našem provizorním vysílacím studiu (v úžasné a nezapomenutelné klubovně s krbem v Kamenici – vzpomínáme!), ale i ti, co se po vydatném obědě nedokázali vyhrabat ze svých chatek. Dokonce už během památného prvního dne vysílání vznikl první videozáznam z našeho působení na táborových rozhlasových vlnách. Pamětníci rádi zavzpomínají také na první táborovou znělku Rádia Bob a Tom. Kdo by neznal to pronikavé svolávání vás všech k poslechu, které, jak jsme později zjistili, doslova okopíroval jakýsi pralesní nahatec jménem Tarzan. Ale protože jsme mladí, krásní, dobří a neskonale zábavní, tak mu to necháme. Stejně každý ví, že Rádio Bob a Tom je jen jedno a že je jen naše!!!

Rázem jsme vás jako Bob a Tom doprovázeli téměř na každém kroku. Už nám nestačila polední pauza, chtěli jsme víc. Začali jsme vám hrát i večer v pořadu Na dobrou noc s Bobem a Tomem, ovládli jsme táborové diskotéky, vymýšleli zábavné hry a pořady. Kdo by nepamatoval rok 2004 a povedenou Živou pyramidu, Odpolední show Rádia Bob a Tom, ve kterém se vystřídaly zábavné pořady Cvičme v rytme se sokolíky, Na vlastní bulvy a nezapomenutelní Teletubbies, kterým plíny visely proklatě nízko!!! Mohli jste s námi vyzkoušet Zimní olympiádu Boba a Toma, na níž táborový bob (myslím bob jako bob a ne Bob jako Bob) vyhrál, kde proběhly krásné závody v krasobruslení (ovšem bez bruslí – specialita Boba a Toma) a doslova neskutečné lety na lyžích. Vždy jsme přitom mysleli hlavně na sebe…….to je vtip, samozřejmě, že především na vás! Chtěli jsme zkrátka pobavit jak vás, tak i nás vedoucí a myslím, že to byly nezapomenutelné chvíle.

Ale tím naše rádio nekončí. I dnes se s námi můžete setkat na mnoha táborových akcích. Každý nám dá za pravdu, že vrcholem každého táborového programu Rádia Bob a Tom je dnes už legendární anketa Zlatý Rudla, která, stejně jako naše rádio, získala během krátké chvíle obrovskou popularitu. A čím to je, ptáte se? Odpověď je snadná. Po tvrdé práci každého z vedoucích je obrovskou odměnou, když mu svým hlasováním přidělíte jedno ze čtyř prestižních ocenění. Vždyť Skokanem roku, Zlatým Rudlou za nejlepší ženský respektive mužský herecký výkon a Zlatým Rudlou za nejlepší kostým můžete být zvoleni jen jednou za rok. Proto vás nabádáme i tentokrát. Hlasujte, hlasujte, hlasujte!!!

A nejde samozřejmě jen o Zlatého Rudlu - naše diskotéky a párty jsou pověstné a každý si na nich najde něco svého. „Kdo nepařil s námi, ten jako by nebyl….“ A víte, proč? Protože jsme Rádio Bob a Tom, jsme skvělí, zábavní, krásní, táboroví a hlavně vaši!!!

Bob & Tom
Terénní berušky v roce 2020 darem podpořily následující společnosti: Milko Polabské mlékárny a.s.  Tesco Brandýs nad Labem  Centropen  Metrostav a. s.  Metrostav stavebniny, s.r.o.  Děkujeme!
© 2008 Honza Kašpar "Cashpick" (code), © 2009 Petr Prokeš "Sanders" (design), © 2002 Zdeněk Janouch "Zdendouch"